Najčastejšie otázky
  • Domov
  • >
  • Najčastejšie otázky

Dobrý deň, Môžete nám poskytnúť nejaké informácie o antidekubitnom matraci pod kódom K 893 88?

Antidekubitný matrac je určený pre ležiacich pacientov so stredným a vysokým stupňom vzniku dekubitov. Skladá sa z dvoch častí, pričom vrchnú časť tvorí viskózna pena a spodnú 7cm pružná pena. Poťah matraca je vodenepriepustný, snímateľný a dezinfikovateľný.
Matrac je plne hradený ZP, ale potrebuje schválenie RL.

 

Dobrý deň, Mám veľké bolesti v krížovej oblasti a uvažujem nad kúpou bedrovej ortézy. Môžete mi prosím poradiť ktorá ortéza je pre mňa najvhodnejšia?

Keďže nepoznám príčinu Vašich zdravotných problémov, najlepšie by bolo keby ste navštívili ortopedickú ambulanciu a na základe výsledkov vyšetrenia by sme vedeli vhodnejšie reagovať. Čo sa týka bedrovej ortézy tak v ponuke máme niekoľko typov.
Ortéza ortex 011D - je z príjemného materiálu, je hrejivá, vystužená jemnými planžetami, ktoré vytvárajú príjemný tlak na chrbticu. Ak ste ale typ ktorému je stále teplo, tak by som odporučila ortézu ortex 011F, ktorá je z menej hrejivého materiálu, ale takisto veľmi príjemného na dotyk. Ortéza je taktiež vystužená planžetami a navyše jej súčasťou je aj tlaková pelota, ktorú si podľa potreby viete nastaviť.
Obidve ortézy sú plne hradené ZP.